Peletovací lis JGE 200, 7,5 kW

Kód: 248
Neohodnoceno
69 990 Kč –21 %
003 Picture 033
69 990 Kč –21 % 54 990 Kč
3až4 týdny

Peletování je nejoblíbenější technika zpracování odpadu a to především pro nejširší možnosti využití. Můžete si vyrábět VLASTNÍ ENERGII a nebýt tak závislí na cenách plynu a elektrické energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PRODUKCE:  cca 200 kg/hod

Nejprodávanější tip peletovacího lisu. Je vhodný pro peletování měkkých ale také tvrdých druhů materiálů. 

Lisy zn.GREEN ENERGY se využívají pro výrobu pelet na topení, krmných směsí a hnojiva. S peletami můžete topit jako v běžných kotlích na tuhá paliva, tak ve speciálních kotlích na pelety.

Co lze peletovat?

Celou řadu materiálů od pilin, hoblin a to jak měkkých tak tvrdých, až po různé druhy biomasy: sláma, seno, řepková sláma, slunečnicová sláma, plevy z posklizňových linek, pokrutiny atd. Peletovat však můžete také koňký trus, králičí trus, kravský trus a nebo třeba papír a to jak letáky, noviny tak kartonové krabice.

Jak na to?

Zpracování materiálu je velmi snadné. Materiál se nadrtí na kladívkovém drtiči přes síto o velikosti o 4 mm. Poté je nutné zajistit vyhovující vlhkost materiálu v rozmezí od 10% do 19% a to vždy podle druhu materiálu. Nejjednodušší způsob je smíchání suchého materiálu s vlhkým, např. uskladněním venku. Agro materiály se peletují často přímo po sklizni nebo uložené volně pot přístřeškem. Olejniny jako řepka, slunečnice, makovina jsou velmi masné a jdou většinou peletovat i při nízké vlhkosti. Sláma a seno15%, sláma řepková 5%, pokrutiny z řepky 5%.

Papír se nadrtí a jde peletovat smícháním s mokrými pilinami přímo od pily nebo s agro materiálem a to v poměru 50:50.

Koňský trus,či králičí trus se také dá velmi dobře peletovat, a to jak za účelem topení či prodeje hnojiva. Na lisech GREEN ENERGY je možné vyrábět také krmné směsi pro domácí či průmyslové využití.

 

Náklady na výrobu 

Vyrábějte si vlastní energii a nebuďte závislí na dodavatelích. Náklady na el.energii pro nadrcení materiálu pro vyrobení 1 tuny jsou cca 125,-Kč, náklady na peletování jsou cca 125,-Kč na 1 tunu. Celkem tedy spotřebujete 250,-Kč el.energie na vyrobení 1 tuny. Pro dvoupatrový rodinný dům je roční spotřeba cca 10 tun pelet. To je 2.500,-Kč na topnou sezónu!

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Peletovací lisy
Hmotnost: 160 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: