Peletovací lis JGE 150, 5,5 kW

Kód: 247
Neohodnoceno
45 990 Kč –24 %
001 Picture 013
45 990 Kč –24 % 34 990 Kč
3až4 týdny

Peletování je nejoblíbenější technika zpracování odpadu a to především pro nejširší možnosti využití. Můžete si vyrábět VLASTNÍ ENERGII a nebýt tak závislí na cenách plynu a elektrické energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PRODUKCE:  cca 150 kg/hod

Stroj je vhodný pro domácnost či malou firmu. Není určen pro peletování tvrdých materiálů. Pro sériovou výrobu doporučujeme lis JGE 200, 7,5 kW motor.

Lisy zn.GREEN ENERGY se využívají pro výrobu pelet na topení, krmných směsí a hnojiva. S peletami můžete topit jako v běžných kotlích na tuhá paliva, tak ve speciálních kotlích na pelety.

Co lze peletovat?

Celou řadu materiálů od pilin, hoblin a to jak měkkých tak tvrdých, až po různé druhy biomasy: sláma, seno, řepková sláma, slunečnicová sláma, plevy z posklizňových linek, pokrutiny atd. Peletovat však můžete také koňký trus, králičí trus, kravský trus a nebo třeba papír a to jak letáky, noviny tak kartonové krabice.

Jak na to?

Zpracování materiálu je velmi snadné. Materiál se nadrtí na kladívkovém drtiči přes síto o velikosti o 4 mm. Poté je nutné zajistit vyhovující vlhkost materiálu v rozmezí od 10% do 19% a to vždy podle druhu materiálu. Nejjednodušší způsob je smíchání suchého materiálu s vlhkým, např. uskladněním venku. Agro materiály se peletují často přímo po sklizni nebo uložené volně pot přístřeškem. Olejniny jako řepka, slunečnice, makovina jsou velmi masné a jdou většinou peletovat i při nízké vlhkosti. Sláma a seno15%, sláma řepková 5%, pokrutiny z řepky 5%.

Papír se nadrtí a jde peletovat smícháním s mokrými pilinami přímo od pily nebo s agro materiálem a to v poměru 50:50.

Koňský trus,či králičí trus se také dá velmi dobře peletovat, a to jak za účelem topení či prodeje hnojiva. Na lisech GREEN ENERGY je možné vyrábět také krmné směsi pro domácí či průmyslové využití.

 

Náklady na výrobu 

Vyrábějte si vlastní energii a nebuďte závislí na dodavatelích. Náklady na el.energii pro nadrcení materiálu pro vyrobení 1 tuny jsou cca 125,-Kč, náklady na peletování jsou cca 125,-Kč na 1 tunu. Celkem tedy spotřebujete 250,-Kč el.energie na vyrobení 1 tuny. Pro dvoupatrový rodinný dům je roční spotřeba cca 10 tun pelet. To je 2.500,-Kč na topnou sezónu!

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Peletovací lisy
Hmotnost: 160 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: